gototop gototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Відкрите звернення

Шановні відвідувачі сайту - представники правозахисного руху, екологічних організацій та інших інститутів громадянського суспільства, представники владних структур, науковці, студенти, друзі та колеги!

Ми раді вітати Вас на сторінках інформаційного ресурсу громадської організації Експертно-дорадчий центр «Правова аналітика» , заснованої у 2011 році у старовинному місті Лева .

ЕДЦ «Правова аналітика» є однією з громадських організацій в Україні правничого спрямування, які працюють в царині захисту прав людини, утвердження демократичних засад і розбудови правової держави; та прагне здійснити свій внесок у розвиток громадянського суспільства та правозахисного руху в Україні.

Основною місією організації та поштовхом до її утворення є сприяння змінам в українській державі на благо народу, який є джерелом влади, а тому може і повинен займати активну позицію та не залишатися осторонь важливих суспільних подій.

Україна є молодою державою, яка переживає складні етапи свого становлення та розвитку, як демократична правова держава. Ми прагнемо жити у державі, якою ми гордимося, мати найвищих посадових осіб держави, які вболівають за свій народ, яких «болить» стан суспільства і, які переймаються його моральними цінностями, ідеалами та цілями. Для цього кожен з нас повинен робити внесок у виховання та утвердження принципів моралі та справедливості, як у найнижчій ланці суспільства - наших сім’ях, так і працювати задля суспільства, сприяти його розвитку у належному напрямку, впровадженню принципів верховенства права, закону та інших демократичних цінностей. Користь від такої діяльності не завжди помітна сьогодні чи на наступний день, а інколи відлуння хорошої справи оцінюється та стає відчутним через роки, при викладенні тих чи інших подій істориками. Але це не означає, що ми повинні залишатися осторонь справ, які стосуються нашої Батьківщини, чи проявляти будь-які ознаки песимізму щодо країни, відповідальність за яку лежить на кожному із нас. Одна людина, організація, група МОЖЕ змінити ситуацію на краще, але коли таких активістів та патріотів в нашій державі збільшуватиметься, і можливостей для прогресу буде значно більше.

Крім внутрішньодержавних справ, кожен з нас повинен усвідомлювати, що існуючі у світі глобальні проблеми також потребують нагального реагування та вирішення. І це стосується особливо екологічних проблем людства , які не можуть залишатися поза увагою кожного із нас. Такі виклики людству не співіснуватимуть із байдужістю людини через її надію на те, що вона не буде свідком тих чи інших негативних наслідків антропогенного впливу на довкілля. Тому екологічна свідомість українців, світових політичних лідерів повинна бути докорінно змінена задля вирішення глобальних екологічних проблем, адже ніхто не знає, яке навантаження і як довго зможе витримати наша планета внаслідок протиправної політики у сфері довкілля нашої держави і міжнародної спільноти загалом.

На жаль громадський рух в Україні видається не достатньо консолідованим, держава не приділяє належної уваги підтримці громадського сектору, що впливає, як на якість виконуваної роботи, так і є причинами відсутності достатніх важелів впливу громадськості на формування та реалізацію державної політики. Але при цьому історія знає численні приклади, коли саме владою та волею народу змінювався хід історичних подій, утверджувалися ті чи інші демократичні засади. Такі приклади є також в історії становлення української держави. І невже українському народу бракує знань, умінь, сміливості, амбіцій для доведення того, що ми є багатою духовно нацією; державою, з якою рахуються сусіди та інші держави, яка поважає права та свободи людини і громадянина…

Мрія щодо становлення такої держави, в якій ми хочемо, щоб жили наші діти, в якій хочемо жити і працювати ми – повинна бути втілена у наших повсякденних планах. Прагнення, щоб до закону ставилися з повагою не лише через страх покарання, а через те, що він втілює найвище добро для народу, повинне бути засадничим в роботі фахівців та у вихованні молоді. У нас є також мрія, бажання та ціль, щоб українська нація мала високий рівень правової культури, політичної активності та екологічної свідомості, чим викликала б велику шану та повагу на міжнародному рівні!

Саме такі мрії, існуючі проблеми та потреби в їх вирішенні стали поштовхом для заснування правозахисного аналітичного центру.

До спільної реалізації наших спільних мрій, планів та мети радо запрошуємо усіх однодумців!

З повагою Мар’яна Булгакова