gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Зауваження до проекту Кодексу газорозподільних систем
Четвер, 03 вересня 2015, 19:34

Правова-аналітика1


У зв’язку із набуттям чинності Законом України «Про ринок природного газу» та введенням його в дію з 1 жовтня 2015 року статтею 41 вищевказаного закону передбачено розроблення Кодексу газорозподільних систем.

10 серпня 2015 року на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розміщено проект Постанови НКРЕКП «Про затвердження кодексу газорозподільних систем» (http://www.nerc.gov.ua/?id=16920).

В результаті аналізу проекту кодексу видно, що він дублює ряд нормативних положень, які існували до прийняття Закону України «Про ринок природного газу», суперечили чинному законодавству та привели до знищення та фактичного банкрутства системи будівництва газових мереж (зокрема, Постанова НКРЕ № 420 від 19.04.2012 «Про затвердження Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України»). Проект кодексу не враховує ряд положень Закону України «Про ринок природного газу» та чинного законодавства про захист економічної конкуренції, чим порушуються права на підприємницьку діяльність, передбачені Конституцією України, створюються перешкоди у процесі конкуренції, що суперечить Господарському кодексу України. Цим створюються загроза існування колізій в законодавстві, що є передумовами для зловживань та порушень.

Представники громадської та газомонтажних будівельних підприємств вважають, що проект документу не може бути подано на затвердження у редакції, оприлюдненій на сайті НКРЕКП та потребує суттєвого доопрацювання.


Аналіз Проекту...