gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Новий проект Закону "Про гарантії держави щодо виконання рішень судів України"
Середа, 21 вересня 2011, 15:59
strasbourg.1

15.09.2009 року Європейський суд з прав людини у справі «Іванова проти України» (заява № 40450/04), визнавши порушення Україною ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині невиконання рішень судів, зобов’язав Україну невідкладно запровадити ефективний засіб юридичного захисту або комплекс таких засобів юридичного захисту, спроможних забезпечити адекватне й достатнє відшкодування за невиконання або затримки у виконанні рішень національних судів відповідно до принципів, встановлених практикою Суду.

На виконання судового рішення Кабінетом Міністрів України розроблено та подано до Верховної Ради України проект Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

09 вересня 2011 року Верховною Радою України прийнято постанову «Про прийняття за основу проекту Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», пунктом 2 якої доручено Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя доопрацювати зазначений законопроект та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

ЕДЦ «Правова аналітика» підготовлено коментарі та зауваження до даного законопроекту, з якими ви можете ознайомитися за наступним посиланням.