gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Система торгівлі квотами на викиди парникових газів і Україна
Четвер, 18 серпня 2011, 23:03

euВ Україні уже тривалий йде мова про можливість розроблення та впровадження схеми торгівлі викидами (торгівлі квотами на викиди парникових газів) (далі - СТВ), на зразок тієї, яка діє в Європейському Союзі.

Для відповідних переговорів у даній сфері Україну відвідала представниця  Європейської Комісії - співробітник з питань системи торгівлі викидами, Джилл Даган. Представниця Єврокомісії провела відповідні зустрічі на тему розроблення та впровадження системи торгівлі викидами в Україні із представниками уряду та незалежними експертами, в тому числі й представником ЕДЦ «Правова аналітика» Мар’яною Булгаковою, яка була запрошена для представлення незалежного експертної позиції на запровадження СТВ в Україні. Із узагальненою підготовленою інформацію щодо важливих аспектів впровадження системи торгівлі викидами в Україні, поданою ЕДЦ «Правова аналітика», можна ознайомитися за даним посиланням.

Представниця Єврокомісії наголосила на тому, що для того, щоб система торгівлі викидами в Україні була у майбутньому приєднана до Європейської системи викидами, (а саме такими є плани України) Україна повинна ставити амбітні цілі щодо встановлення лімітів на викиди парникових газів, повинні бути передбачені правила прозорості СТВ, моніторингу та верифікації викидів парникових газів, повинна бути передбачена процедура незалежної верифікації викидів та стандарти Євросоюзу у сфері функціонування СТВ повинні бути запровадженими і в Україні. Для цього необхідним є відповідне правове поле функціонування СТВ, тому й ведеться робота над розробленням законодавства у даній сфері.