gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Замість «Системи обліку публічної інформації» на сайті Міноборони впродовж двох років міститься надпис «інформація оновлюється», але суди вважають, що саме це і є системою обліку публічної інформації…
Понеділок, 04 листопада 2013, 20:15

23160 Не дивлячись на те, що Міністерством оборони не створено системи обліку публічної інформації, (хоч така повинна була бути створена до лютого 2012 року), суди не вважають таку бездіяльність незаконною. До такого рішення дійшов Окружний адміністративний суд міста Києва (постанова від 14.03.2013), і з такою позицією погодився Київський апеляційний адміністративний суд (ухвала від 10.09.2013).

Бездіяльність Міноборони (Відповідач) оскаржена в судовому порядку Експертно-дорадчим центром «Правова аналітика» (Позивач), який здійснював моніторинг виконання розпорядження Кабміну яким органи державної влади зобов’язано створити системи обліку публічної інформації.

Як зазначає директор ЕДЦ «Правова аналітика» Мар’яна Булгакова: «ми вважаємо зазначені рішення судів незаконними, оскільки фактично система обліку публічної інформації на сайті Міноборони НЕ СТВОРЕНА. Але суди не враховують цього факту і у своїх рішеннях посилаються на розділ на сайті Міноборони «Доступ до публічної інформації», не зважаючи на те, що в даному розділі міститься лише вкладка «Система обліку інформації», яка є пустою та не містить жодної інформації. Таким чином жодна система чи будь-які інші дані на сторінці відсутні, наявний лише текстовий напис «Інформація оновлюється».

Як зазначає керівник програм ЕДЦ «Правова аналітика» Андрій Петрів: «зважаючи на те, що створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації, доступ до системи обліку публічної інформації є обов’язком Відповідача, що встановив і Суд, слід говорити про те, що протиправна бездіяльність Міністерства оборони України у зв’язку із не створенням та не забезпеченням функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації мала місце не лише у 2012 році, але має триваючий характер і у 2013 році, а відтак Відповідач має бути зобов’язаним до вжиття достатніх заходів до створення системи обліку публічної інформації».

У зв’язку із наведеним, Позивачем подано касаційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду, в яких Позивач  просить визнати протиправною бездіяльності Міністерства оборони України у зв’язку із не створенням та не забезпеченням функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації; та зобов’язати Міністерство оборони України до вжиття достатніх заходів для створення, забезпечення функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації.