gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Установчі збори щодо формування громадської ради

05 липня 2011 року відбулися установчі збори щодо формування громадської ради при Державному Агентстві екологічних інвестицій України (Держекоінвестагентство, ДАЕІ). Представник ЕДЦ «Правова аналітика» взяв участь в даних установчих зборах. За результатами засідання установчих зборів сформовано громадську раду при Держекоінвестагентстві. До громадської ради увійшли 16 представників інститутів громадянського суспільства, в тому числі й ЕДЦ «Правова аналітика».  Головою громадської ради обрано кандидатуру, запропоновану органом державної влади – Куруленка С.С., представника Спілки екологічних аудиторів України.

 

 

Правоаналітична довідка:

Слід зазначити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», яка набрала чинності 11.11.2010, протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою повинні були бути проведені установчі зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади. Після цього повинно було бути забезпечено функціонування громадських рад. Обов’язок щодо вжиття відповідних заходів для проведення установчих зборів для формування громадських рад було покладено на Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київські та Севастопольські міські, районні, районні у мм. Києві та Севастополі державні адміністрації. Тобто у випадку утворення громадської ради при ДАЕІ, формування її мало б завершитися приблизно у лютому 2011 року.

Відставання у строках в утворенні громадської ради при ДАЕІ пов’язано із запізнілими строками затвердження Положення про Державне Агентство екологічних інвестицій, яке було затверджено Указом Президента України від 13.04.2011 року і лише після цього ДАЕІ вживало заходів для утворення громадської ради, до цього часу новостворена громадська рада при ДАЕІ протягом першої половини 2011 року не функціонувала, разом з цим діюча громадська рада не скликалася.