gototopgototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Нестворення системи обліку публічної інформації міністерством оскаржено в судовому порядку
П'ятниця, 08 лютого 2013, 20:53

23160

Ухвалою окружного адміністративного суду міста Києва від 1 лютого 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі до Міністерства оборони України у зв’язку із нестворенням міністерством системи обліку публічної інформації.

Справу ініційовано за позовом Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика», який здійснює моніторинг впровадження систем обліку публічної інформації органами державної виконавчої влади в ході реалізації проекту «Інформація про публічних осіб та впровадження систем обліку публічної інформації» за підтримки МФ «Відродження».

Причиною подання позову стали порушення міністерством права на доступ до інформації у зв’язку із нестворенням системи обліку публічної інформації, а також наданням неправомірної інформації, що створює у громадськості хибне враження щодо дій, які вживаються міністерством на виконання вимог законодавства.

Керівник проекту Мар’яна Булгакова зазначає, що «відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» документи, що знаходяться у суб'єктів владних повноважень, підлягають обов'язковій реєстрації в системі обліку. На виконання положень Закону Кабінетом міністрів прийнято Постанову №1277 від 21.11.2011р., положення якої зобов’язували, в т.ч. міністерства, у строк ще до 21 лютого 2012 року забезпечити створення системи обліку публічної інформації. Втім, станом на 7 лютого 2013 року на веб-сайті Відповідача система обліку недоступна громадськості.»

Експерт центру Андрій Петрів констатує, що «міністерство надавало неправомірну інформацію на запити організації. Зокрема, на перший запит ми отримали відповідь про те, що система обліку інформації на сайті Міноборони не створена у зв’язку з відсутністю коштів, але вона у стадії опрацювання та створення системи обліку планується до кінця 2012 року». Втім, на повторний запит організації щодо складення Міністерством плану з кошторисом створення системи обліку публічної інформації, ми отримали відповідь, що «станом на 2012 рік створення системи обліку публічної інформації у Міністерстві оборони України вважалося недоцільним». Таким чином Відповідач надав відмінну за своєю суттю інформацію у наступному листі.»

Отже, суд розглядатиме питання визнання протиправною бездіяльності міністерства у зв’язку із нестворенням та незабезпеченням доступу до системи обліку публічної інформації та зобов’язання вжити заходів до створення, забезпечення функціонування та доступу до системи обліку публічної інформації. Крім того, ЕДЦ «Права аналітика» просить визнати протиправним надання неправомірної інформації у листі міністерства в частині дій, які вживалися Міноборони, для створення системи обліку публічної інформації.

За додатковою інформацією звертатися:
Андрій Петрів (petriv@legalanalytics.com.ua)
Мар’яна Булгакова (bulgakova@legalanalytics.com.ua)
Тел.: 032-2257718, А/с 3060, м. Львів-17