gototop gototop
Salus populi suprema lex . Marcus Tullius Cicero

Законопроект про енергетичну ефективність будівель
Понеділок, 16 січня 2012, 21:43

parliament
13.01.2012 року на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Кабінетом Міністрів України подано проект Закону «Про енергетичну ефективність житлових та громадських будівель» .

Необхідність прийняття даного законопроекту пов’язана з набранням чинності у 2011 році Закону України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства».

Відповідно ж до статті 1 згаданого Договору Україна взяла на себе зобов’язання в т.ч. і щодо покращення екологічної ситуації, розвитку енергозбереження шляхом запровадження нормативно-правової бази Європейського Співтовариства з енергетики, навколишнього середовища, конкурентної політики та відновлюваних джерел енергії.

Серед такої нормативної бази є і Директива Європейського Парламенту та Ради ЄС про енергетичну ефективність будівель №2010/31/ЄС.

Натомість, в Україні питання енергетичної ефективності будівель залишається не врегульованим на законодавчому рівні у достатній мірі.
У вищевказаному законопроекті запропоновано формулювання завдання законодавства у сфері енергетичної ефективності будівель, як регулювання відносин з метою забезпечення ефективного, ощадного і раціонального споживання енергетичних ресурсів у будівлях, стимулювання розширеного використання альтернативних джерел енергії для створення оптимальних мікрокліматичних умов у приміщеннях будівель, сприяння інноваційному розвитку будівельної галузі та економіки регіонів у частині забезпечення енергетичної ефективності будівель.

У статті 5 проекту Закону, в якій розкривається зміст державної політики у сфері енергетичної ефективності будівель, передбачається, що така, посеред іншого, спрямовуватиметься на скорочення викидів двоокису вуглецю в атмосферу та створенням умов для будівництва будівель з приблизно нульовим споживанням енергії.

Проект Закону передбачає визначення енергетичної ефективності будівель, введення необхідних для дотримання мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі,які мають бути обов’язковими для дотримання у процесі проектування та будівництва нових будівель, а також проведення термомодернізації, капітального ремонту чи реконструкції існуючих будівель.

Такі мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель мають затверджуватися один раз на п’ять років центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сферах будівництва, архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства (стаття 10 Проекту Закону).

Проект передбачає вироблення до кожної існуючої чи нової будівлі та видання паспортів енергетичної ефективності. Щодо існуючих будівель, законотворень пропонує вводити паспорти енергетичної ефективності з метою визначення фактичних показників енергетичної ефективності таких будівель та проведення їх оцінки на відповідність установленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, а також розроблення рекомендацій з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель.

Дані щодо паспортизації будівель планується розмістити в Єдиному державному реєстрі паспортів енергетичної ефективності будівель, який повинен бути відкритий для громадськості (стаття 16 Проекту Закону).

Проектом закону прокладається обов’язок і на власників (співвласників) будівель. Так, відповідно до ст.20 Проекту Закону, з метою забезпечення відповідності будівлі мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, власники (співвласники) будівель вживають економічно доцільних енергоефективних заходів. Такі заходи здійснюватимуться за кошти власників. Водночас, передбачена проектом і державна підтримка за рахунок пільгових кредитних коштів чи бюджетного фінансування на підставі цільових програм.

За недотримання вимог законодавства в даній сфері, проектом пропонується запровадження адміністративної відповідальності.

Підготував:
Андрій Петрів,
член Ради ЕДЦ «Правова аналітика»

НОВИНИ САЙТУ :

26.07.2016 |
14 червня 2016 року відкрито адміністративне провадження у справі за позовом ГО "Газовики Львівщини" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про визнання протиправним та скасування Кодексу газорозподільних систем (ГРС). Підставою для подання позову стало затвердження НКРЕКП Кодексу газорозподільних систем, який не відповідає чинному...
Читати далі.....
10.04.2016 |
Звіт Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» за 2015 рік....
Читати далі.....
20.03.2016 |
Діяльність підприємств з видобування, переробки, перевезення уранових руд та продуктів їх переробки провадиться на підставі ліцензій, які видаються у порядку, встановленому законодавством України. Надання надр для геологічного вивчення родовищ уранових руд здійснюється відповідно до Кодексу України про надра. Спеціальні дозволи на дослідно-промислову розробку уранових родовищ та видобування уранових руд...
Читати далі.....
20.03.2016 |
14 березня 2016 року представники 11 організацій, що є членами Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” зібрались на зустріч, щоб визначити пріоритети своєї діяльності на наступний рік та обговорити організаційні засади діяльності Робочої групи. Учасники відзначили необхідність тісної співпраці з європейською сторони Платформи громадянського суспільства для обговорення...
Читати далі.....
06.03.2016 |
Коментарі та пропозиції НЕЦУ до Концепції енергетичної стратегії на період до 2035 року. Читати далі......
Читати далі.....
06.03.2016 |
Політика України щодо скорочення викидів парникових газів: відповідність міжнародним зобов'язанням України в екологічній сфері. Читати далі......
Читати далі.....
20.01.2016 |
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ ЗМІНИ КЛІМАТУ В УКРАЇНІ. (Науковий вісник НЛТУ України, №25.7, 2015). У статті звернено увагу на потребу розроблення та впровадження в Україні політики з питань зміни клімату. Здійснено аналіз результатів соціологічного опитування щодо обізнаності громадян України з проблем зміни клімату та готовності платити вищу ціну за продукцію, виготовлену з використанням...
Читати далі.....
17.11.2015 |
Прес-конференція на тему: «Будівництво газових мереж: як не допустити монополізації ринку? Пропозиції з вирішення цієї проблеми». Дивитись далі......
Читати далі.....